Yüz , kalbin aynasıdır :Kalp hastalığına işaret eden dokuz işaret

Bir kişinin kalp sorunu olduğu nasıl anlaşılır ? Yüzüne dikkatlice bakın :

Çoğu kalp hastalığının ana sinyalinin göğüs ağrısı olduğuna inanılmaktadır. Ancak yüzdeki bazı dış belirtiler de bazı sorunların habercisi olabilir.

Ten rengi
Öncelikle uzmanlara göre kalp hastalığı derinin rengiyle belli oluyor. Özellikle dudakların, boynun, kolların, bacakların, yüzün mavimsi rengi açıkça görülüyorsa. Cildin solgunluğu da endişe verici olmalıdır. Bunların hepsi kan oksijen doygunluğunun ihlali ve periferik kan akışı sorunları ile bağlantılıdır.

Sarı yüz
Bazen cildin sarı tonu kalp hastalığına işaret eder. Bu aynı zamanda karaciğer dokularının ciddi şekilde etkilendiğinin de bir işaretidir.

Şişme
Özellikle dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli işaret. Büyümüş bir karın, alt bacaklarda şişlik ve ayrıca gece boyunca kötüleşen ve hatta gün içinde kaybolabilen göz altı torbaları.

Sık sık esneme
Esnemek elbette faydalıdır. Örneğin uzmanlara göre rahatlamaya ve sakinleşmeye yardımcı oluyor. Ancak bazen esnemek ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Esneme, vücudu oksijenle doyurmayı amaçlayan bir reflekstir. Bu nedenle çok sık esnemek, eğer iyi uyuduysanız, kalbin sağlıksız olduğunu gösterebilir.

Şişmiş damarlar
Kanın damarlardan zor tahliye edilmesiyle ilişkili bazı kalp kusurları vardır. Bu durumda, boyunda şişmiş şah damarları açıkça görülebilecek, bu damarlar konuşma veya fiziksel aktivite sırasında titreşecek ve hatta daha da şişebilecektir.

Nefes darlığı
İlk başta sadece fiziksel efor sırasında ortaya çıkar, ancak daha sonra fazla çaba gerektirmez. Örneğin bir kişi ayakkabı bağlarını bağlarken boğulmaya başlayabilir. Gelecekte nefes darlığı dinlenme halinde bile eziyet edecek.

Titreşimli hareketler
Kalp rahatsızlığı olan bir kişi sürekli olarak hissetmediği nabız gibi atan hareketler yapabilir. Özellikle kafa. Böyle bir nabız genellikle hastanın gözbebeklerinde atıyor gibidir.

Kalp hastalığı aşamasında, kan akışında zaten ciddi bir bozulma olduğunda ve beyinde oksijen açlığı başladığında, bulanık görme, hastalığın ana belirtilerinden biri haline gelebilir. Zihinsel yetenekler de bozulur, kişi çabuk yorulur, yavaş hareket eder ve konuşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx