Ünlü aktöre tecavüz suçlaması

“That 70s Show”daki rolüyle tanınan aktör Danny Masterson (47), çarşamba günü Los Angeles’ta bir mahkemede yargılandı ve iki kişiye tecavüzden suçlu bulundu. 

Yedi kadın ve beş erkekten oluşan jürinin kararı sonrası, ünlü oyuncu adliyeden elleri kelepçeli çıkarıldı.

Hepsi de Scientology Kilisesi’nin eski üyeleri olan üç kadın, aktörü 2001-2003 yılları arasında Hollywood’daki evinde cinsel saldırıyla suçluyor. Jüri üyeleri, Masterson’ın bir kız arkadaşına daha tecavüz ettiğini iddia eden üçüncü kişi hakkında bir karara varamadılar.

Scientology Kilisesi’ndeki nüfuzunu kullandığı iddia edilen ünlü oyuncu, ilk kez 2017’de #MeToo hareketi zirvedeyken tecavüzle suçlanmıştı.

RIZAYA DAYALI DENİLDİ

Masterson mahkemede ifade vermedi ve avukatları tanık çağırmadı. Savunma, eylemlerin rızaya dayalı olduğunu savundu ve olaylar sırasındaki değişiklikleri ve tutarsızlıkları vurgulayarak Masterson’ın suçlamalarını düşürmeye çalıştı.

Aktör, herhangi bir uyuşturucu madde kullanmakla suçlanmadı ve iddiayı destekleyecek bir toksikolojik kanıt yok. Suçlamalar, Masterson’ın şöhretinin zirvesinde olduğu, 1998’den 2006’ya kadar Ashton Kutcher, Mila Kunis ve Topher Grace’in de yer aldığı “That ’70s Show”unda Steven Hyde karakterini oynadığı bir döneme dayanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir