Özgür Özel’den Mansur Yavaş ve Erdal Beşikçioğlu açıklaması: Bu fikrimi ilk paylaştığımda Mansur Bey’in hoşuna gitmişti

T24 Ankara

Özgür Özel, Mansur Yavaş’ın Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut için aday gösterilmesine tavır olarak adaylığını çekeceği iddialarına ilişkin, “Ben bu fikrimi ilk paylaştığımda Mansur Bey’in hoşuna gitmişti, halen de daha hoşuna gideceğini düşünüyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Mansur Yavaş‘ın eski İyi Partili Mesut Özarslan‘ı önerdiği Eitmesgut adaylığı için oyuncu Erdal Beşikçioğlu‘nun konuşulması üzerine partiye tavır alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını geri çekeceği iddialarına ilişkin konuştu. 

Özel, “Ben bu fikrimi ilk paylaştığımda Mansur Bey’in hoşuna gitmişti, halen de daha hoşuna gideceğini düşünüyorum. Belki Etimesgut’la ilgili başka bir şey olabilir. Ama Mansur Bey’in de gücüne güç katacaktır, orada bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz” dedi.

Bugün toplanan CHP Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK), oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nu Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı olarak gösterme kararı aldığı iddia edildi. CHP MYK’dan geçen karar, toplantısı saat 19.00’a ertelenen Parti Meclisi’ne sunulacak.

TIKLAYIN – Saygı Öztürk: Beşikçioğlu kararına karşı çıkan Mansur Yavaş, adaylığını geri çekecek

Gazeteci Saygı Öztürk ise Mansur Yavaş’ın eski İyi Partili Mesut Özarslan’ı Etimesgut için önerdiğini ancak, Beşikçioğlu’nun adaylığının konuşulması üzerine partiye tavır aldığını öne sürdü. Öztürk’ün iddiasına göre, Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi adaylığını geri çekeceğini söyledi. 

Öztürk, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, kendi önerdiği Mesut Özarslan yerine Beşikçioğlu’nun gösterilmesi önerisine tavır olarak kararı aldığını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx