Murat Ongun’a açtık sorduk: Aday mısın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun uzun yıllardır danışmanlığını yapan Murat Ongun, Beşiktaş Belediye Başkanı adaylığı için hazırlık yaptığı yönündeki iddiaya ilişkin Odatv’ye açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ta aday olacağına dair yapılan haberlerin “yalan” olduğunu ifade eden Ongun, “Hiç bir zaman böyle bir talebim olmadı, arzum da yok. Defalarca yalanlamama rağmen, ısrarla bu haberlerin yapılıyor olmasının amacı aşikardır. CHP’de Sürekli bir çatışma bir tartışma görüntüsü varmış gibi algı yaratmaya çabalayanların düştüğü aciziyet, İstanbul’u bir kez daha Ekrem İmamoğlu’nun kazanacağının resmidir. Zaten kurulan kumpaslar, sahte reklam filmleri de bu yüzdendir. Bu tip haberlere itibar edilmemesini temenni ederim.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Özgür Özel’in Kurultay’da genel başkanlığı kazanmasının ardından partide başlayan ‘değişim’ hareketi ile beraber yerel seçimde başkanların büyük oranda değişmesi için hazırlık yapıldığı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimlerin kritik belediyelere aday gösterileceği iddiaları gündeme gelmişti.

İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminden bu yana basın danışmanlığı ve sözcülüğünü üstlenen Murat Ongun’un da Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday olacağı öne çıkan iddialar arasındaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx