‘Kanseri yenmemde motivasyon sağladı!’

Mart 2021’de lenf kanserine yakalanan ve doktorunun tavsiyesiyle setlere ara veren Boğaç Aksoy’un, tedavi sürecinde rol aldığı kısa film ‘Mutlak’ın İstanbul prömiyeri, geçtiğimiz akşam Çekmeköy Crea Center’da gerçekleştirildi.

Volkan Karataş’ın senaryosunu yazdığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu filmde ‘Adem’ karakterine hayat veren Aksoy, gösterim sonrası kameraların karşısına geçti.

HALİL ERGÜN’E ÖVGÜ

Filmde usta sanatçı Halil Ergün’ün gençliğini canlandırmak ve onunla aynı sette olmak benim için muhteşem bir tecrübeydi. Dünya topraklarının neredeyse tamamının kuruduğu, yer kabuğunun şekil değiştirdiği dönemde, dünyayı yeniden yeşertmek için araştırmalar yapan bir kaşifi canlandırdım.

“ÇEKİMLER YAPILIRKEN İKİNCİ EVRE KANSERDİM”

Boğaç Aksoy, “Filme dair paylaşabileceğim en önemli şeylerden biri çekimlerin yapıldığı sırada ikinci evre kanserdim ve aynı zamanda tedavi sürecindeydim. İyileşme niyetiyle ve yoğun duygularla içinde yer aldığım bir proje oldu. Doğayı yeniden yeşertebilme amacımız, benim iyileşme sürecime de motivasyon sağladı” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx