Ece Üner’den, “Asgari ücretle çalışanlar ölsün” diyen Suriyeli’ye tepki

Türkiye’de yaşayan bir Suriyeli sığınmacı, 25 bin lira kazanıp vergi ödemediğini söylerken, “Asgari ücretli ölsün” dedi. Halinden ve Türkiye’nin ekonomik durumundan memnun olduğunu belirten sığınmacı, “Türkiye’de tek eksiğin şeriat olduğunu” savunmuştu.

Vatandaşlara TL’nin değer kaybı ve zamlarla ilgili düşüncelerinin sorulduğu sokak röportajında Suriyeli sığınmacı, aylık kazancının 25 bin TL olduğunu ve rahat geçindiğini belirterek, şu sözleri kullanmıştı:
“Asgari ücretli ölsün bence. Asgari ücretle kimse çalışmıyor ki şu an. Fabrikalarda, marketlerde çalışanlar var. Asgari ücrete kendilerini mahkum etmişler. Biraz aslında gözlerini açsalar çeşit çeşit işler var.”

ECE ÜNER’DEN TEPKİ

Gazeteci ve sunucu Ece Üner, Suriyeli sığınmacının sözlerini TV100 ekranlarına taşıdı. Üner, sığınmacının sözlerine tepki göstererek şu ifadeleri kullandı: “Suriyeli olduğunu iddia eden bir genç, Türkiye’de 25 bin lira kazanıp vergi ödemediğini söyledi. Üstelik ‘Asgari ücret alan ölsün’ dedi.
O sözleri dinleyince bizim milyonlarca üniversiteli gencimizin iş bulamadığı için ülkesini terk etmek zorunda olduğuna mı yanarsın. Asgari ücretle çalışan her Türk vatandaşına hakaret ettiğine mi yanarsın. Türkiye’de hayat Suriyelilere mi güzel diye düşündürdüğüne mi yanarsın. Öz yurdunda garipsin öz yurdunda parya hissettirdiğine mi yanarsın. Durdurun bu düzeni inecek var dedirtiğine mi?”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir