Ankaralı hakemler yeni sezona hazır! İbrahim Çınar: Görev ve sorumluluklarınız zor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Ankara İl Hakem Kurulu ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi tarafından 2023-2024 Futbol Sezonu açılış töreni gerçekleştirildi. Yenimahalle’de bulunan Hasan Doğan Stadyumu’nda yapılan açılılşta konuşan Merkez Hakem Kurulu Üyesi İbrahim Çınar, genç hakemlere seslenerek Türk hakemliğinin gelişmesinde bütün paydaşların sorumluluğu olduğunu ifade etti.

Yakın zamanda hakemlere koç ve gözlemci ekipleri belirleneceğini kaydeden Çınar, “Bu belirlediğimiz tecrübeli, deneyimli, geçmişte önemli hakemlik başarıları olan arkadaşlarımızın hakemlerimize aktarımıyla gençlerimizin performansını daha yuları çekeceğiz. Ankara futbolunda daha başarılı maçlar yönetilmesinin altyapısını oluşturmuş olacağız. Bölgesel hakem ve bölgesel yardımcı hakemlerin amatörlerden sonraki en genç hakem olmaları ve temellerinin şimdiden daha programlı çalışmalarla atılması için Türkiye Milli Olimpiyat Tesisleri’nde kendileri için bir proje başlattık. Bu projeyi uygulama aşamasını bitirdik. Raporlama ile ilgili çok kısa sürede süreci tamamlayacağız. Futbol paydaşlarının, futbol severlerin, gözlemcilerin, il hakem kurulunun ve merkez hakem kurulunun sizden çok talep ve isteği var. Göreviniz zor, beklentiler çok. Görev ve sorumluluklarınız zor ancak sizlere her zaman güç katacaktır. Bizler sizlerin yetenekli, çalışkan ve özverili olduğunu biliyoruz. Sizlere daima inanıyoruz” dedi.

Çınar’ın konuşmasının ardından terfi eden genç hakemler, il hakemi olmak için yemin etti. Yemin törenine Süper lig hakemlerinden Yaşar Kemal Uğurlu, Burak Pakkan ve klasman hakemleri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx