Yunanistan’daki ‘cani anne’ olayında yeni ayrıntılar ortaya çıktı: Öbür kızları hastalıktan ölmemiş

Yunanistan’da geçtiğimiz Nisan ayında 9 yaşındaki kızını zehirleyerek öldürdüğü ortaya çıkan Roula Pispirigou isimli annenin hayatını kaybeden öteki iki kızı ile ilgili isimli tıp raporu ortaya çıktı.

Mezarları açılan iki çocuğun hastalıktan ölmediği ortaya çıkarken, 2019 ve 2021 yıllarında hayatlarını kaybeden çocukların boğularak öldürüldüğü, annenin de baş kuşkulu olarak incelendiği belirtildi.

KIZINI ZEHİRLEYEREK ÖLDÜRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Geçtiğimiz Nisan ayında 9 yaşındaki kızını zehirleyerek öldürdüğü ortaya çıkan 33 yaşındaki anne Roula Pispirigou, ülke gündemine oturmuş, daha evvel de iki kızını kaybeden bayan ülkede büyük bir infiale yol açmıştı.

İlk olarak 2019 yılında kızı Malena’yı 3,5 yaşındayken karaciğer yetmezliğinden, daha sonra ise 2021 yılında 6 aylık kızı Iris’i ise kalp hastalığından kaybettiği bildirilen Pispirigou’nun son olarak hayatını kaybeden kızının bedeninde ölümcül dozda ketamin tespit edilmişti.

HAYATINI KAYBEDEN ÖTEKİ İKİ KIZININ MEZARI AÇILDI

Kızını öldürdüğü ortaya çıkan bayanın geçtiğimiz 3 yılda hayatını kaybeden öteki iki kızı ile ilgili soruşturma başlatan Yunan polisi, iki çocuğun mezarının açılmasına karar verirken, çocukların cansız vücutları üzerinde yapılan incelemelerde iki çocuğun da cinayete kurban gitmiş olabileceği belirlendi.

Gözaltına alınan anne Atina’daki bir cezaevine sevk edilirken, Yunan makamları bahse ait soruşturmanın devam ettiğini aktardı.

Bununla birlikte Yunan basınında çıkan haberlerde, polis soruşturmasında Pispirigou’nun hastanede 9 yaşındaki kızını zehirlemeden evvel gülerek poz verdiği ortaya çıkmış, dünya basınının gündeminden uzun müddet düşmemişti.

DOKTOR: VEFAT HABERİNDE ÇOK SAKİNDİ

Zehirlenen 9 yaşındaki kızın hekimi ise yaptığı açıklamada, annenin kendisine kızının hayatını kaybettiğini söylemeye geldiğinde çok sakin olduğunu söylerken, “Normal bir formda yanımıza geldi. Bağırıp çağırmadı, ağlamadı hatta heyecanlı bile değildi. Kısık sesle ve sakin konuştuğu için birinci başta ne olduğunu anlayamadım” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.