Yavaş: 2 sene içerisinde sokak hayvanları popülasyonunu denetim altına almayı hedefliyoruz

Sokak hayvanları için başlatılan kısırlaştırma projesiyle ilgili bilgilendirmede bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “2 sene içerisinde sokak hayvanları popülasyonunu denetim altına almayı hedefliyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), sokak hayvanları için başlattığı kapsamlı kısırlaştırma projesiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

ABB Sıhhat İşleri Daire Lideri Seyfettin Aslan, şöyle konuştu:

* “Bütün belediyelerimize örnek olacak bir çalışma başlattık. Ayda bin hayvandan az olmamak üzere sokak hayvanlarını yakalama hizmetini alım işini başlattık.

* 5199 sayılı kanunun bütün kurallarına uyarak toplanan sokak canlarımız, belediyemize bağlı 4 ünite ve OHHAD 13 Özel Hayvan Hastanesi’nde bir gün dinlendirilip, sonraki gün kısırlaştırma operasyonu yapılacak ve 5 gün postop bakımları tamamlandıktan sonra alındıkları ortama tekrar geri bırakılacaktır.

* Yılda ortalama 24 bin ile sokak hayvanları popülasyonunu 2 yıl içerisinde denetim altına almayı amaçlamaktayız.”

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ise, “Sokaktaki can dostlarımız için başlattığımız Türkiye’nin en kapsamlı kısırlaştırma çalışmalarımız her geçen gün sayısı artarak devam ediyor. 2 sene içerisinde sokak hayvanları popülasyonunu denetim altına almayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.