Üniversitelerde LGBT kuşatması: Global çetenin amacı gençler

Küresel bir çeteye dönüşen LGBT lobisi, üniversiteleri de kuşatma altına aldı. İstanbul’dan İzmir’e Aydın’dan Ankara’ya kadar birçok devlet ve özel üniversitede ‘kulüp’, ‘topluluk’, ‘dayanışma’ ismi altında LGBT propagandası yapılıyor. Yasağa takılmamak için üniversite idarelerine yapılan resmi müracaatlarda “Düşünce Kulübü”, “Fikir Platformu” üzere isimler kullanan LGBT’liler, gerçekte ise içinde ‘LGBT’, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ üzere tabirler geçen kulüplerle faaliyet yürütüyor.

ONLARCA KULÜP KURULMUŞ

Türkiye’nin dört bir yanında bu hilelerle kurulmuş onlarca kulüp bulunuyor. Bu topluluklar ve kulüpler yüklü olarak büyük kentlerin üniversitelerinde bulunuyor. İstanbul Üniversitesi Eşitlik Topluluğu, Başşehir Üniversitesi Özgür Fikirler Topluluğu, Bilkent Üniversitesi Renkli Düşün Kulübü, Galatasaray Üniversitesi Kuir Çalışmalar Topluluğu, Bilgi Üniversitesi Gökkuşağı Kulübü, Boğaziçi LGBT Çalışmaları Kulübü, ODTÜ LGBT Dayanışması, Marmara LGBT Dayanışması, Koç LGBT Kuir Kulübü, Yıldız Teknik LGBT Topluluğu, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi LGBT Dayanışma Ağı, Özyeğin Üniversitesi LGBT Kulübü, İzmir İktisat Üniversitesi Kuir – Feminist Öğrenci Kulübü üniversitelerde bulunan LGBT kulüplerinden yalnızca kimileri.

AKADEMİSYENLER TAKVİYE VERİYOR

Türkiye’nin neredeyse her üniversitesinde açılan ve LGBT dernekleri tarafından fonlanan kulüpler öğrencilere, “akışkan kimliklerimiz” ve “üçüncü bir cinsiyet” ismi altında LGBT’yi özendiren, üçüncü cinsiyete sürükleyen etkinlikler ve atölyeler düzenliyor. Üniversitelerde LGBT destekçisi kulüpler farklı isimlerle açılıyor. Rektörün onayından geçen kulüpler, farklı isimlerle LGBT propagandası yapıyor. Açılan kulüpleri üniversite bünyesinde çalışan öğretim vazifelileri destekliyor. Konferanslar, atölye çalışmaları ismi altında etkinlikler düzenleyen kulüpler, ayrıyeten 2 bin 500 ila 3 bin TL ortasında burs veriyor. Ayrıyeten global LGBT STK’ları tarafından düzenlenen etkinliklere iştirak için fiyatsız yurt dışı ve yurt içi seyahatler gerçekleştiriliyor.

İÇERİDE OTORİTER BİR SİSTEM VAR

Üniversitesindeki LGBT kulüplerine katılıp içeride dertli günler yaşadığını söyşeyen bir üniversite öğrencisi, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “Biz birinci başta kulüple çok uygun anlaşmıştık, bize her imkanı sunuyorlardı, onlarla arkadaştık. Kulüpte vazife almaya başladığımızda art planda şiddetli bir baskının olduğunu gördüm. O kadar fazlaydı ki psikolojimiz bozuldu. Otoriter bir sistem var. Buraların tuzağına düştükten sonra kurtulmak çok sıkıntı oluyor, tehditlere maruz kalıyoruz.”

Büyük miting yarın

Yaklaşık 150 sivil toplum kuruluşunun katılacağı “Aileni ve kuşağını koru, sapkınlığa dur de!” mitingi, yarın saat 15.00’da Saraçhane’de başlayacak. Akademisyen, tabip ve müelliflerin konuşmalarıyla başlayacak olan miting Saraçhane’den Beyazıt Meydanı’na yürüyüşle devam edecek. Aktiflik, Fikirde Birlik ve Uğraş Platformu Lideri Kürşat Mican’ın açıklamalarıyla sona erecek.

Küresel LGBT dernekleri fonluyor

Yarın İstanbul Saraçhane’de düzenlenecek LGBT zıddı yürüyüşünü organize eden Fikirde Birlik ve Çaba Platformu’na dayanak veren İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın, üniversitelerde kurulan kulüplerin LGBT fonları tarafından planlandığını söyledi. Akın şunları kaydetti: “Kulüplerin konferansları, atölyeleri büyük bir titizlikle hazırlanıyor. İştirak sağlayacak öğrencilerin aile yapılarına kadar araştırıyorlar. Birkaç öğrencinin birleşerek kulüp kurduğu pak bir yapı değil. Lobilerin dayanağında her programın ayrıntılıca planlandığı, konuşmacıların titizlikle belirlendiği bir üniversite kulüpleridir. Çocuklara önemli oranda maddi açıdan dayanak veriliyor. Büyük firmalar ve markalar tarafından fonlandıkları için sundukları imkanlar çok geniş. Yalnızca üniversitelerde değil şu an liselerde de öğretmenlerin takviyesinde öğrenciler örgütleşiyor. Evvel empoze edip bozuyorlar sonra maşa olarak kullanıyorlar. Öğrencileri bozan eğitimciler tespit edilmeli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.