Son Dakika: Recep Tayyip Erdoğan’dan Suriye’ye operasyon iletisi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Ahlat’ta Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü aktifliklerine katıldı. Konuşmasında terörle uğraş iletileri dikkat çeken Erdoğan, “Ülkemizin güvenlik önceliklerine, kendi planlamamıza nazaran operasyonları sürdüreceğiz. Daima söylediğimiz üzere, bir gece apansız gelebiliriz, hem de her yere gelebiliriz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

“Ahlat’ı tarihi ehemmiyetine uygun halde tekrar imar ve ihya ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin bir şubesini de buraya inşa ederek ecdadın mirasına sahip çıkıyoruz. 

Ahlat ve Malazgirt, geçmişi, bugünü ve yarınıyla Türkiye’dir. Ahlat ve Malazgirt, medeniyetimizi yine yükseltme irademizin ismidir. Ahlat ve Malazgirt, dostlarımıza itimat, düşmanlarımıza endişe veren yükselişimizin mührüdür. 

Bugün de askerimiz, jandarmamız, polisimiz, korucumuz birebir cüretle bir imanla çabasını yürütüyor. Dua ile, tekbir ile, Fetih Müddeti ile çıkılan gayretle zaferin de kesinlikle olduğuna yürekten inanıyor muyuz? İman da bir nasip sıkıntısıdır fakat hiç kimsenin inancı ile canları değerine gayret eden, alın terini bu uğurda akıtmaktan tereddüt etmeyen kahramanlarımıza saygısızlık etmeye hakkı yoktur. Kimse duadan, tekbirden rahatsız olmasın. 

“30 KİLOMETRE DERİNLİĞİNDE GÜVENLİK KORİDORU OLMADAN GAYRETİMİZ BİTMEYECEK”

Terör örgütlerinin başını ezdik, eziyoruz. Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te, Bestler Deresi’nde ezdik, ezmeye devam edeceğiz. Güney hudutlarımızı bir uçtan başka uca 30 kilometre derinliğinde bir koridorla garanti altına alana kadar çabamızın bitmeyeceğini buradan tüm dünyaya bir kere daha ilan ediyorum. Ülkemizin güvenlik önceliklerine, kendi planlamamıza nazaran operasyonları sürdüreceğiz. Daima söylediğimiz üzere, bir gece aniden gelebiliriz, hem de her yere gelebiliriz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.