Rekabet Heyeti’nden ‘birleşme ve devralma’ kararları

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyurulara nazaran Heyet, Ford Romania’nın Ford Otosan Netherlands aracılığıyla Ford Otomotiv Sanayi AŞ tarafından devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığına karar verdi.

BBR Verkehrstechnik, BBR rail automation, BBR International Finance & Service, BBR rail automation, BBR Intelis ve BBR rail automation Swiss isimli şirketlerin tek denetimlerinin Stadler Signalling aracılığıyla Stadler Rail tarafından devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığı kararlaştırıldı.

LeasePlan Corporation’ın tek denetiminin ALD Automotive tarafından devralınması sürecine müsaade verildi.

Nielsen Holdings’in dolaylı ortak denetiminin Elliott Investment Management L.P. tarafından yönetilen fonlar yahut yatırım araçları ile Brookfield Asset Management’ın dolaylı denetim ettiği iştiraki Brookfield Private Equity Holdings’in bağlı şirketleri tarafından devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığı karara bağlandı.

Theramex Healthcare Topco Limited ve bu şirketin direkt ve dolaylı olarak tamamına sahip olduğu iştiraklerinin ortak denetiminin, PAI Partners’ın yönettiği fonlar ve CEP V Participations SICAR tarafından devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığına karar verildi.

SEM İnternet Reklam Hizmetleri ve Danışmanlık AŞ ile Liberdatum İnternet Reklam Hizmetleri ve Danışmanlık AŞ’nin tek denetiminin Technology Services and Investment aracılığıyla Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ tarafından devralınması sürecine müsaade verildi.

Viatris’in biyobenzer portföyünün tek denetiminin Biocon Biologics Limited aracılığıyla son olarak Biocon Limited tarafından devralınması sürecine müsaade çıktı.

International Financial Group Limited’in tek denetiminin Cinven Capital Management (SFF) General Partner Limited tarafından devralınması sürecine müsaade verilmesi kararlaştırıldı.

MP Sıhhat ve Ticaret AŞ ve MLP Sıhhat Hizmetleri AŞ tarafından ortak denetim edilen Sentez Sıhhat Hizmetleri AŞ üzerindeki tam denetimin MP Sıhhat ve Ticaret AŞ tarafından devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığına karar verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.