Pazarlar kapatılınca marketler fırsatı kaçırmadı: Sebze fiyatları uçuyor

Market sahipleri ise krizde fırsatçılık yapmaktan geri durmadı.

Marketlerde satılan ürünlerin fiyat etiketlerini şahsi Twitter hesabında paylaşan Bursa Pazarcılar Odası Başkanı Refik Aksu, isim vermeden Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükûmetine veryansın etti: “Bursa’mızdaki benim odama kayıtlı 2 bin 130 üyemizin vebali üzerinize olsun. Hakkımızı helal etmiyoruz.”

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında “tam kapanma” döneminde halk pazarlarının kapalı oluşu zincir marketlere yaradı. Marketlerde satılan ürünlerin fiyatları katlandı.

Bursa’da marketlerdeki ürünlerin fotoğraflarını paylaşan Pazarcılar Odası Başkanı Refik Aksu, “Halkımızın aklıyla alay eden bu market zincirlerini değil 6 gün tezgah açtırmak, komple kapatın gitsin.” dedi.

“GÜNLÜK TAZE ÜRÜN VE AÇIK HAVA, DAHA NE OLSUN”

Refik Aksu, tepkilerini şu ifadelerle dile getirdi: “Pazarlarımızın gözünü seveyim. Kalite, ucuzluk, alternatifi bolca ürün çeşitliği, günlük taze ürüne ulaşım imkanı artı açık hava daha ne olsun?”
 

Pazarcı esnafı ürününü çöpe dökerken ‘Çin’den salatalık ithal edildi’ iddiası https://t.co/4UMIuISpK7 pic.twitter.com/m7aXQJ2Ckp

— Kronos (@KronosHaber) May 5, 2021
Fotoğrafları bizzat kendisinin çektiğini belirten Aksu, “Açık alan pazarlarımızı kapatıp da bu halkı bu market etiketlerine bu pörsümüş ürünleri almaya mecbur bırakan hangi zihniyet olursa olsun Bursa’mızdaki benim odama kayıtlı 2 bin 130 üyemizin vebali üzerinize olsun.”

Aksu, “Açık alanda 8 bin metrekareye kadar ulaşan pazar tezgâhlarımızda virüs var. Metrekaresi sınırlı marketlerde halk balık istifi, virüs yok, öyle mi?” sorusunu yöneltti.

Tam kapanma döneminde elde kalan tonlarca sebze-meyve çöpe atılırken, Çin’den salatalık ithal edildiği ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir