MHP’li Kütahya Belediyesi’nin ‘vazo’ ihalesine iştirak olmadı

Kütahya Belediyesi, kentin merkezindeki Çiniciler Çarşısı’nın yanındaki 13 bin 136 metrekarelik arazi üzerine vazo halinde bir kule inşa edeceğini ve kulede ticari hedefli seyir terası yer alacağını, toplumsal ve kültürel tesis olarak da kullanılacağını açıklamıştı.

Önce bu projenin maliyetinin 45 milyon TL olduğu ve belediye bütçesinden karşılanacağı açıklayan belediye, gelen reaksiyonların akabinde kısmen geri adım attı. Projeyi belediye bütçesinden karşılamaktan vazgeçti ve proje için 2 Ağustos tarihinde 30 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıktı.

İHALEYE KİMSE KATILMADI

İhalenin akıbetine ait BirGün’den İsmail Arı‘nın sorularını yanıtlayan Kütahya Belediyesi yetkilileri ise ihaleye kimsenin katılmadığını açıkladı. Belediye yetkilileri, “İhaleye kimse girmediği için ihale sonuçlandırılamadı. Proje için tekrar ihaleye çıkılacak” dedi.

“KÜTAHYA İÇİN DAVETKAR OLACAKTIR”

Belediyenin raporlarında milyonlarca liraya inşa edilecek Vazo Kule’nin üretim maksadı ise şöyle açıklandı:

“Vazo Kule ile bir bütün halinde, öteki vilayetlerden Kütahya’ya gezmeye, alışveriş edilmesi için gelinmesine davetkâr olacaktır. Proje; Her yaştan kent sakinlerinin bilhassa gençlerin farklı nedenlerle orada olmayı istek edecekleri bir merkez olarak yorumlanmalıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.