Marmaris Kent Kurulu’ndan Kızılbük Koyu için davet

Muğla’nın Marmaris ilçesi İçmeler mevkiinde bulunan Kızılbük Koyu’nda 30 yıl evvel başlatılan ve sonrasında Sinpaş GYO’ya devredilen otel-devre mülk projesi, etraf halkının ve tüm doğaseverlerin yansısını çekti.

Koyda dinamit patlatıldığını ve inşaatın derhal durdurulması gerektiğini vurgulayan Marmaris Kent Kurulu üyeleri, Muğla Valiliği tarafından projeye verilen ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptali istemiyle, 11.09.2021 tarihinde yargıya taşıdı.

“İPTAL KARARI VERİLECEĞİNİ UMUYORUZ”

Yarın görülecek dava ile ilgili yurttaşlara davette bulunan Marmaris Kent Kurulu, “Bugüne gelinceye kadar Ulusal Park alanında bulunan projenin sahipleri alanda dinamit kullanmaktan, beton santrali kurmaktan, Ulusal Park alanını tahrip ederek yol açmaktan ve inşaat yasağı olmasına karşın son Marmaris yangınında dahi çalışmaktan geri durmadılar.

Yarın 5.7.2022 günü saat 14.30 da “ÇED gerekli değildir” kararının iptali için açtığımız davanın duruşması Muğla 3. Yönetim mahkemesinde görülecek. Yaratılan etraf tahribatı iki uzman raporu ile ortaya konulduğundan, mahkeme heyetinin hepimizin içinde var olan adalet hissini perçinleyecek bir ‘iptal’ kararı vereceğini umuyoruz. Herkesi duruşmanın yapılacağı Mahkemenin önündeki kutlamaya bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.