‘Konutta bekleme dönemi bitti’

KONUT satışlarında son üç aydır ciddi durgunluk yaşanıyor. Alıcılar deprem ve seçim beklentisiyle bir süredir bekle-gör pozisyonuna geçti. Üreticiler ise maliyet artışlarının yarattığı öngörülemeyen piyasa şartları nedeniyle uzun süredir temkinli ilerliyor. Piyasadaki bekleme döneminin sona erdiğini belirten Pasifik GYO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, “Konut üreticileri önünü göremediği için bir süre bekledi ama artık bu dönem geride kaldı. Ufak tefek dalgalar olabilir ama büyük dalgaları atlattık. Gayrimenkulde alıcı da satıcı da yeni döneme hazır. Önümüzdeki günlerde konut piyasası hareketlenecek” dedi.

ÜÇ YENİ PROJE

Ankara merkezli firma İstanbul’a üç yeni proje ile giriş yaptı. Bu projelerde ön satış dönemine başladıklarını dile getiren Erdoğan, “Şimdiye kadar yaptıklarımızdan gurur, yapacaklarımız için ise heyecan duyuyoruz. İstanbul’daki üç projemizi de bu heyecanla gerçekleştiriyoruz. Levent’te hayata geçecek Next Level İstanbul ile Göktürk’teki Next Level Kemer ve Next Level Country projelerinin inşaat çalışmaları başladı ve büyük bir hızla devam ediyor. Projelere gelen talepten de memnunuz” dedi. Projelerin toplam değerinin 20 milyar liranın üzerinde olduğunu dile getiren Erdoğan şu bilgileri paylaştı:

DİKEY ORMAN KONSEPTİ

“Levent’in Etiler girişinde yükselen Next Level İstanbul projemiz şehrin merkezinde olmasıyla öne çıkıyor. Dikey orman konseptli projemiz, geniş teras, balkon ya da bahçe alternatiflerinin olduğu 161 KONUT ve 44 ofisten oluşuyor. Next Level Kemer projemiz havalimanı yolu üzerindeki Kemer Country girişinin hemen başlangıcında olmasıyla sakinlerimizin trafiğe takılmadan evine ulaşmasına olanak tanıyor. Projemiz, Bahçeşehir Üniversitesi kampüsünün yanı sıra pek çok kolejin bulunduğu bölgede yer almasıyla özellikle çocuklu aileler için önemli bir avantaj sağlıyor. Bahçeli, teraslı, balkonlu az katlı bloklar olarak tasarlandığını projede 274 konut yer alıyor. Next Level Country ise doğanın başrolde olduğu bir yaşam tarzı sunuyor. Toplam 158 adet bağımsız bölümün yer aldığı projede 5 bin metrekarelik ticari alan da yer alıyor.” Erdoğan, metrekare satış fiyatlarının Next Level İstanbul’da 200 bin liradan, Next Level Country’de 150 bin liradan, Next Level Kemer’de ise 100 bin liradan başladığını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir