İzmir'i fırtına vurdu! Deniz seferleri iptal oldu, ağaçlar devrildi

İzmir’i fırtına vurdu! Deniz seferleri iptal oldu, ağaçlar devrildi

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından kent genelinde fırtına etkisini gösterdi. Fırtına nedeniyle deniz ulaşımına ara verilirken, Karabağlar ilçesinde bir ağaç park halindeki aracın üzerine devrildi. Konak’ta bulunan St. John Anglikan Kilisesi’nin bahçesinde bulunan iki ağaç da fırtına nedeniyle yıkıldı.

Konak ilçesi, İsmet Kaptan Mahallesi, 1375 Sokak’taki bir otelin çatısında bulunan gaz betonlar, park halindeki otomobilin üzerine düştü. Otomobilde hasar oluştu. Olaya tanık olan Hüseyin Gümüş, “Yukarıdaki betonlar sallanıp düştü. Önce birkaç parça düştü ardından herkes kaçmaya başladı. Büyük bir panik oluştu” dedi.

İzmiri fırtına vurdu Deniz seferleri iptal oldu, ağaçlar devrildi

3 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Öte yandan Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İzmir il genelinde güney ve güneybatı yönlerden devam eden rüzgarın 3 Nisan gecesine kadar kuvvetli rüzgar (40-60 km/s) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/s) şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

Kuvvetli rüzgarla birlikte ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

İzmiri fırtına vurdu Deniz seferleri iptal oldu, ağaçlar devrildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.