InterContinental renovasyona girdi

İstanbul’un en yoğun merkezlerinden birisi olan Taksim’de bulunan InterContinental’in Ocak ayı itibarıyla lobi katında ve dış cephede başlayan yenilenme sürecinin ilk etabı nisan ayında tamamlandı. 390 odaya sahip otelin tümü üç sene içerisinde kademeli olarak tamamlanmış olacak. Süreç sonrası otelin süit sayısı 52’den 104’e çıkacak. Oda metrekareleri de büyüyecek.

InterContinental İstanbul’un renovasyon sürecini gerçekleştiren mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu, şu bilgileri verdi: “Yüzyıllar boyunca bir mücevher gibi korunan İstanbul Boğazı bu projenin tasarım sürecinin çıkış noktasını belirlemiştir. Bu olgu lobi tasarımından oda tasarımına kadar nazikçe soyut bir formda duvarların dinamizmine yansıtılmıştır. Misafirlerin otele girdikleri ilk andan itibaren bu Boğaz dalgalarının soyut formda yansımalarını deneyimlemeleri sağlanmaya çalışılmıştır.”

Otel tarafından yapılan açıklamada ise Renovasyon sürecindeki tasarımların otelin özgün hikâyesinin yanı sıra İstanbul’un zengin kültür mirasından ilham alacağı belirtildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir