Hırsız kendi çalışanı çıktı: ‘Garip diye yanıma aldım, dükkanı bu hale getirdi’

Pirimehmet Mahallesi’nde, iş hanında çay ocağı işleten Halis Karabulut, 29 Ağustos sabahı geldiği iş yerinin soyulduğunu görüp polise haber verdi. İhbar sonrası adrese gelen polis, Karabulut’un sözüne başvurdu, etraftaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

İncelemede, 1 gün evvel, saat 21.30 sıralarında iş yerine gelen 1’i bayan 3 kişinin, çay ocağındaki materyalleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Halis Karabulut, şüphelilerden birinin yanında çalışan C.Ö.K. olduğunu tespit etti.

Bir şüphelinin de nakliye işi yaptığını pahalandıran polis, olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

‘GARİP DİYE YANIMA ALDIM’

Halis Karabulut, kamera imajlarında şüphelilerden birinin kendi çalışanı olduğunu görünce şoke olduğunu belirterek şu sözleri kullandı:

“Sakın ola bu vakitte kimseye güvenmeyin. Ben garip diye çocuğu aldım işe, çalıştırmak için. Apart tuttum, kıyafetler, cep telefonu aldım ancak en sonunda dükkanı bu hale getirdi. Pazar akşamı dükkandaki 50 bin lira pahasındaki makine, ekipmanları yanındaki 1 bayan, 1 erkek arkadaşıyla kamyonete yükleyip götürdüler. İnternetten verdiğim iş ilanına müracaat yaptı. Görüştüğümde sokakta kaldığını, kimsesi olmadığını, annesini yeni kaybettiğini, Sivas’tan yeni geldiğini, cezaevinden yeni çıktığını, bir talih verilmesini istediğini söyledi.

‘Tamam, gel bir arada çalışalım’ dedim. 3 gün sonra 1 hengameye karışmış, sakatlanmış fakat bana bisiklet kazası geçirdiğini söyledi. Ben bunu yatırdım, kendi ellerimle çorbalar yaptım, kıyafetler aldım. Güzelleştiğinde bir arada çalışacaktık lakin pazar akşamı arkadaşını çağırıp, buradaki bütün eşyayı kamyonete yükleyip, kaçıp, gittiler. Isparta’nın her yerinde mobese kamerası var lakin çaldıkları kamyonetin plakasını dahi tespit edemedik.”

‘BİR ÇAY KAŞIĞI DAHİ BIRAKMAMIŞ’

C.Ö.K. ve beraberindeki şüphelilerin iş yerinde ne var ne yok hepsini götürdüğünü anlatan Halis Karabulut, “Tost makinesi, sanayi tipi bulaşık makinesi, çay makinesi, 15 telsiz, buzdolabı her şeyi götürdü. Bir çay kaşığı dahi bırakmamış. Adam silme sıyırmış götürmüş. Nasıl vicdan anlamıyorum? Esnafımız da bu çocuğu garip diye biliyordu. Herkes yardım etti. Bütün herkes bunu sahiplendi ancak bu çocuk bunu yaptı bize. Bu vakitte kimseye güvenmeyin, bu vakit o vakit değil. Herkes uygun insan değil” diye konuştu.

‘BÖYLE BİR ŞEY YAPACAĞINI SANMIYORDUM’

Karabulut’un iş hanından komşusu olan restoran işletmecisi Oğuz Çavuş (19) da “Şahsı çok tanımıyorduk, Halis Abim gariban dedi. Ben lokantadan her akşam yemeğini verdim, yeri geldi cebine para koydum. Bu türlü bir şey yapacağını sanmıyordum. İnşallah en kısa vakitte eşyalar bulunur” dedi.

Öte yandan hırsızlık anına ait manzaralarda ise şüphelilerin iş yerinden çıkardıkları eşyaları kamyonete yüklediği görüldü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.