Gazetemiz Cumhuriyet’e ‘Ravza Kavakçı Kan’ cezası

Gazetemiz muharriri Miyase İlknur tarafından AKP Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın çift maaş aldığını kamuoyuna duyurduğumuz 6 Ağustos 2019’da yayınlanan “Kavakçı için de çift maaş iddiası” ve 10 Ağustos 2019’da “Sözde mühendislik ve vekillik yapan Kavakçı’ya sorular” başlıklı haberlerimiz nedeniyle gazetemize 30 bin lira idari para cezası verildi.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Metro İstanbul AŞ’ye de 40 bin lira idari para cezası verildi.

KİŞİSEL BİLGİLERİ KORUNMAMIŞ!

Kararda, Metro İstanbul tarafından Ravza Kavakçı Kan’ın şahsî bilgilerinin korunması yükümlülüğünün yerine getirilmediği savunuldu.

Ayrıca konsey, Metro A.Ş.’nin de teknik ve idari sorumluluklarını gözetmediğini bildirerek gazetemizde yer alan haberde Ravza Kavakçı Kan’ın şahsî bilgilerine yer verildiğini tabir etti.

AKP DEVRİ İBB’SİNDE DEV VURGUN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Teftiş Konseyi, AKP devrinde İBB’sinde 34 şahsa 61 milyon TL’den fazla yurt dışı eğitim bursu verildiğini tespit etmişti. Burs alanlar ortasında AKP Milletvekili Ravza Kavakçı Kan da bulunuyor. İBB, 155 bin dolar ve 59 bin liralık burs ödemesi yapılan Ravza Kavakçı Kan hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulunmuştu.

Belediye iştirakinde işe başlamasından iki hafta sonra burs almaya hak kazanan Kan, İBB’den 2 milyon 160 bin TL burs almasını “Bütün çalışanlar üzere ben de başvurdum, kabülümü aldım, doktoramı tamamladım” kelamlarıyla savunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.