Fransa Açık’ta Holger Rune’den olay hareket: Annesine bağırdı, tribünü terk etti

Teniste dönemin ikinci grand slam turnuvası Fransa Açık’ta (Roland Garros) Casper Ruud ile Holger Rune ortasında oynanan çeyrek final gayretinde enteresan olaylar yaşandı.

HOLGER RUNE’DEN ANNESİNE: DIŞARI ÇIK!

19 yaşındaki Danimarkalı tenisçi Holger Rune, setlerde geriye düştüğü bir oyun ortasında koltuğuna geldikten sonra hudutlu halde antrenörüyle birlikte oyuncu locasında oturan annesine Danca ‘forlade’ diye tekraren bağırırken ekrana geldi. İngilizce ‘leave’ manasına gelen söz Türkçeye ‘terk et’ formunda çevrilebilir.

ANNESİ TRİBÜNDEN AYRILDI

Maçı Rune’nin antenörüyle birlikte oyuncu locasından takip eden anne Rune, oğlunun tekraren bağırmasının akabinde tribünden ayrıldı. Bu imaj çok konuşulurken 19 yaşındaki Rune tenkitlerin odağına oturdu.

*Görüntü Eurosport’tan alınmıştır

“ANNEMİ DIŞARI GÖNDERMEDİM”

Çeyrek final çabasının akabinde düzenlenen basın toplantısında kendisine bu olay sorulan Rune, şunları söyledi:

Öncelikle anneme stadyumu terk etmesini söylemedim. Reaksiyon öteki birineydi. Oluşturulan algı yanlış. Birinci çeyrek finalimde istediğim seviyede oynayamamak ve kaybetmek üzücüydü. Bilhassa birinci sette toplara düzgün vuramadım. Annemi çok seviyorum, onu içeri ben göndermedim. Maç sırasında hayal kırıklığına uğradığım anlarda annem yahut antrenörümün tribünü terk etmesi oyunumu düzeltmeme yardımcı oluyor. Yani onlar bunun farkındalar. O yüzden ikisine de ayrılmaları tarafında bir şey söylemem. Annem Tsitsipas maçında da tribünü terk etmişti. Buna beni rahatlatmak için kendisi karar veriyor, ben değil.

ANNESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ: ZİHNİNİ BOŞALTMASI İÇİN YAPTIM

Bu imajlar reaksiyon çekince Holger Rune’nin annesi de mevzuyla ilgili konuştu:

“Holger maç sırasında bazen bu anları yaşayabiliyor. Tsittsipas maçının bir anında da tıpkı şeyi yapıp içeri girmiştim. Zihnini boşaltıp yalnızca oyununa odaklanmasını sağlamak için bazen yaptığım bir şey bu. O anda da yorulduğunuy gördüm ve fizikî açıdan yardımcı olamasam da mental olarak güçlenmesine yardımcı olmak istedim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.