Elif Buse Doğan: ‘Hepinizi langıdı yaparım’ gibi tehditler savurdu

‘Samsak Döveci’ türküsü, Serkan Çağrı’yla birlikte TRT Müzik’te ‘Nefesten Sese’ adlı programı yapan Elif Buse Doğan’ın yeniden seslendirmesiyle gündem olmuştu. 29 yaşındaki şarkıcı, sosyal medyada sık sık paylaşılan türküyü yalnız başına okuyup, single olarak çıkarmıştı. Ünlü klarnetçi ise müziklerini ekibiyle birlikte yeniden hazırlamış, eseri de başkasına okutup dijital platformlara koymuştu.

“SORUN PARÇANIN ÇOK TIKLANMASI DEĞİL”

 Bunun ardından partneri ile arası açılan Serkan Çağrı, geçtiğimiz günlerde sunuculuğunu üstlendiği etkinlikte konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Çağrı, Doğan’ın yorumladığı ve kendisinin klarnet çaldığı eser hakkında, “Bu olayı farklı algılayan bir kesim var. ‘Ayrı ayrı solo yapmak istemişiz’ deniyor. Ayrıca ‘Samsak Döveci maddi olarak aralarını açtı’ diye haberler görüyorum. Bunlar üzücü. Bizim aramıza açan şey parçanın çok tutması, tıklanması değil” demişti.

“EŞİM VE BEN ÇOK EMEK VERDİK”

‘Bekar Gezelim’ şarkısıyla tanınan ‘Grup Laçin’in bir dönem üyelerinden olan 45 yaşındaki klarnet virtüözü, “Program sonrası ‘Şarkıyı hep beraber kliplendirelim’ diye karar aldık. Elif Hanım tarafından farklı bir tercihte bulunularak, yol alındı” ifadelerini kullanmıştı.

Çağrı sözlerine; “Bu kısım çok önemli değil aslında ama benim için. Önemli olan Elif çok uzun zamandır birlikte çalıştığım, 7/24 evimizde olan bir insandır. Geldiğinde 21 yaşındaydı. Eşim ve ben çok büyük emekler verdik, kendisini sahiplendik. Bizi şu anda yaralayan şey vicdan. Bizi ahde vefasızlığı üzmüştür” diye devam etmişti.

“ELİF BUSE’Yİ PROGRAMDAN ÖNCE KAÇ KİŞİ TANIYORDU?”

Çağrı, “Benim bir şarkıyla, türküyle bu günlere gelmediğimi herkes bilir. Bana karşı yapılan en büyük haksızlık, emeğe ve ailece verdiğim desteğe haksızlıktır. Elif Buse, Nefesten Sese programına geldiğinde kaç kişi tanıyordunuz? Ama şu türküden sonra hepiniz tanıdınız. Tanıdığınız yer neresi, Nefesten Sese programı. Onun ötesinde bir video ile tanıdınız mı? Yolu açık olsun” şeklinde konuşmuştu.

“HEPİNİZİ LANGIDI YAPARIM DİYEREK TEHDİT ETTİ”

Bugün TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olan Elif Buse Doğan ise hakkındaki iddialara tek tek cevap verdi. Suçlamaları reddeden Doğan, Çağrı tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Yaşananlardan dolayı bir daha Serkan Çağrı ile çalışmayacağını belirten Elif Buse Doğan, hakkındaki iddialara şu sözlerle cevap verdi:

“Şarkının bu versiyonu kendisi yaptıktan sonra çıktı. Ben gerçekten fırsatçı bir insan olsam bana telefonda ‘bu eseri yapamazsın etik değil. Sana bu akılları kim veriyor? Hepinizi langıdı yaparım’ gibi tehditler savurduktan sonra şarkıyı birlikte yapalım demem.

Kendisi 1 Nisan şakası gibi single çıkardı. Burada vefasızlık yapan da fırsatçılık yapan da kendisidir, ben değilim. Bu anonim bir türküdür ve herkes okuyabilir. Benim şu ana kadar bildiğim 15 kişi single yaptı. Benim sesim de kullanıldı.”

“SERKAN ÇAĞRI VE EŞİ SAHTE HESAPLAR AÇTIRIP BENİ YIPRATMAYA ÇALIŞTI”

“Ben geride durmaya çalıştım ama bu kadar da insanın üzerine gelinmez. Samsak Döveci türküsü her şeyin üstünde. Burada ne Serkan Çağrı ismi ne de Elif Buse Doğan ismi önemli değil. Ben bu eserle var olmadım. Kardeşim ses mühendisi ve bir stüdyomuz var.”

“Ben burada çalışmalarımı yapıyorum. Benim bu olayda şımaracağım bir durum yok. Ben bu işi para için yapmıyorum. Bu bir misyon işi. Sosyal medyada bir aydır sahte hesaplardan yapılan yorumlar ve manipülasyonlar beni yıprattı. Serkan Çağrı ve eşi beni çileden çıkartmak için para karşılığı sahte hesaplar açtı. Bunu yaptıklarını da kendisi kabul etti. Beni konserlere ücretsiz götürdüler.”

“SÖYLEDİKLERİ AİLEMİ ÇOK YIPRATTI”

“Kendi dostlarının düğününe ücretsiz çıkardılar. Onları kırmamak için hayır diyemedim. Serkan Çağrı’nın söyledikleri ailemi çok yıprattı. Ben bu polemiklerin içine girmedim. Vefasız biri olsaydım ben bu eseri ondan önce çıkartırdım. O çıkardığı için ben de çıkardım. Yoksa benim eser çıkartmak gibi bir düşüncem ve ihtiyacım yoktu.”

“Serkan Çağrı’nın “Şarkıda benim klarnet çaldığım yerlerin sesi kısıldı” iddiasına cevap veren Doğan, “Ben o cihazları kullanmayı bilmiyorum. Eser okunduktan sonra ben de o da dinledik ve itiraz etmedi. Kapaklar hazırdı ve her şey dijitale yüklenmişti. Biz ses falan kısmadık.

“Kardeşimin yaptığı aranjeyi beğenmedi sonra da kendisi benimle single yapmak istedi. Eseri başka insanlar çıkardığı için bu kadar hızlı çıkarmaya karar verdik. TRT’de yayınlanan bu eserlerin hakkı TRT’nindir. Buradan hiçbir şekilde para kazanmadım” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.