Doğu Perinçek: Türkiye değişik bir raya girecek

İzmir’de, Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Üretim İhtilali Kurultayı”nda konuşan Perinçek, Türkiye’nin biber, maydanoz ve patlıcan fiyatlarını, traktörün deposuna doldurulamayan mazotu, toprağa atılamayan gübreyi konuştuğunu belirtti.

Zorlukların büyük tahlillerin habercisi olduğunu tabir eden Perinçek, “Vatan Partisi olarak Türkiye’nin önündeki büyük kararı görüyoruz. Büyük devrimci tahlili, üretim ihtilalini görüyoruz. Türkiye, devleti ve halkıyla Atlantik Sistemi’nin dışına çıkmaktadır. Bu çok kıymetli. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye’de üreticilerin ulusal hükümeti kurulacak. Vatan Partisi o üreticilerin ulusal hükümetinde anahtar vazife yapacak.” diye konuştu.

Perinçek, verimli, çalışan ve halka hizmet eden kararlarında üretimi temel alan bir devlet yaratacaklarını anlattı.

Ulusal bir banka sistemi kuracaklarını lisana getiren Perinçek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin önünde iki değerli sorun var. Güç ve besin krizi. Vatan Partisi ulusal direnme iktisadında birinci önceliği güç güvenliğine veriyor. İkinci önceliği besin güvenliği ve üçüncü önceliği güvenliğin güvenliğini sağlamaya. Polisin, Türk ordusunun güvenliğini sağlayacağız. Sonra da sıhhatin güvenliği, eğitimin güvenliği. Güç, besin, güvenlik, eğitim ve sıhhat. Cari dengeyi de akıllı siyasetlerle sağlamış olacağız. Türkiye, 3-5 yıl içerisinde değişik bir raya girecek. Bu zorlukları aşacağız. Türkiye’nin dış siyasette ve güvenlik alanında da sağlam bir tabanda ilerlemesini sağlayacağız.”

Programda iş insanı Ethem Sancak, Türk-İş İzmir 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak ve Bekir Cahit Yücel konuşma yaptılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.