Dogecoin Mucidi Şoke Etti: Bu Altcoin’ler Çöptür!

BNB Chain’i hedef alan, popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı, “Bu Blockchain’deki her altcoin çöptür” diyor.

Dogecoin mucidi: BSC mücevherleri yok, hepsi çöp

Twitter’da Shibetoshi Nakamoto olarak bilinen Billy Markus, Dogecoin yaratmadaki rolüyle tanınan bir karakter. DOGE, şu anda piyasadaki en başarılı meme paralarından biri. Bununla birlikte, bazı kripto projelerini ezip geçerken veya takipçilerini kripto piyasası hakkında eğitirken agresif maskaralıklarıyla da tanınıyor.

Şu anki hedefi Binance Smart Chain (BSC) ve üzerinde başlatılan altcoin’ler. Billy, artık kripto Twitter’da çok fazla ilgi çeken bir Twitter ileti dizisinde BSC token’lerini vuruyor. Yatırımcıların BSC’de başlatılan belirli projelere para yatırmak için acele ettiği zamanlar oldu. Yatırımcılar, yatırım yapmadan önce, kripto token’leri veya hatta NFT’ler de dahil bu projelerin karlılığını belirliyorlar. Bu potansiyel olarak yüksek verimli projelere “bscgems” deniyor, yani BSC’nin mücevherleri.

Ancak Shibetoshi’ye göre, “bscgem” diye bir şey yok. DOGE mucidi BSC’de başlatılan tüm tokenlerin “çöp” olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Ona göre, BSC mücevherlerinden bahseden herkes “dolandırıcı robot, pislik veya salak”.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1532268269058420736

“NFT’lerin doğal değeri yok”

Billy’nin işi henüz bitmedi. Başka bir tweet’te Shibetoshi, dikkatini NFT’lere kaydırıyor. Kripto para birimlerinin ve NFT’lerin gerçek değeriyle ilgili bir dizi soru ve cevap yayınladı. Ona göre, NFT’ler ve kriptoların doğal bir değeri yok.

Fiyatları, bir sonraki kişinin belirli bir zamanda dijital varlığın bir parçası için ne kadar ödemeye istekli olduğuna göre belirleniyor. Ancak, onları birer ‘ponzi’ olarak adlandırmaktan vazgeçti, bunun yerine keyfi değerlerini piyasaların nasıl çalıştığına atfediyor.

Billy’nin tweetleri çok dikkat çekti ve takipçilerinin çoğu görüşlerini sunmak için ortaya çıktı. Onlardan dikkate değer bir cevapta şunlar söyleniyor:

Normalde, tekrar tekrar ölçebileceğimiz evrensel bir sabitten türetilen ölçü birimlerini kullanırız, ancak parasal değer bir sabitten değer türetemez. Hayali bir çizgiyi aşıyorsunuz ve aniden bir şey daha ucuz ya da daha pahalı oluyor.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Shibetoshi’nin Twitter’da değersiz davranma doğası göz önüne alındığında, son oyununun ne olduğu belli değil. Özellikle de komik bir meme kripto parası olarak başlayan Dogecoin’in kurucu ortaklarından biri olduğu düşünüldüğünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.