DEPREM BÖLGESİ OSMANİYE’DEKİ BARAJ VE GÖLETLERDE İNCELEME

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, depremde hasar gören Hasanbeyli ilçesindeki Kalecik Barajı ve Bahçe ilçesindeki Arıklıkaş Göletinde incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz, her iki bölgede de çalışmaların başlatıldığını ve en kısa sürede hizmete sunulacağını söyledi.

Vali Erdinç Yılmaz, ilk olarak, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depreminde hasar gören Kalecik Barajı kretinde incelemede bulundu. Beraberinde Hasanbeyli Kaymakamı Can Kurt ile birlikte incelemesini sürdüren Vali Yılmaz, ve DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BARAJ ÜSTÜNDEKİ YOL GÜVENLİK AÇISINDAN KAPATILDI

Vali Yılmaz, ?Şu anda Kalecik Barajımızın gövdesinin olduğu yerdeyiz. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 şiddetindeki depremde maalesef barajımızın üst kısmı zarar görmüş. Bu kısımda şu anda gerekli proje çalışmaları yapılıyor. Gerekli güvenlik önlemleri alındı. Barajımız açısından şu anda herhangi bir tehlike oluşturmuyor. Ancak yolun kullanılması Barajın güvenliği açısından uygun olmayacağından kapatıldı. En kısa zamanda ihalesi yapılıp tekrardan hizmete sunulacak dedi.

ARIKLIKAŞ GÖLETİ TAMAMEN YENİLENECEK

Vali Yılmaz daha sonra ise Bahçe ilçesi Arıklıkaş Göletinde incelemelerde bulundu. Şube Müdürü Mehtap Eker’den çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yılmaz, ‘6 Şubatta Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 şiddetindeki depremde Bahçe ilçemizde Arıklıkaş Göletinde ciddi bir yarılma, zarar görme olmuş. Burada da çalışmalarımız başlatıldı. Proje çalışmaları devam ediyor. Burası tamamen yenilenecek ve tekrardan vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Şu anda çalışmalar devam ediyor diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir