Defne Samyeli: Yasal süreç kızımın rızasına bağlı

Kızı Derin Talu’nun Emircan Şahin tarafından darp edildiği iddiasını doğrulayan Defne Samyeli, “Emircan Şahin hakkındaki yasal sürecin başlatılması kızım Derin Talu’nun rızasına bağlı bir konu. Ben onun iradesine paralel olarak bunun bizzat takipçisi olacağım” dedi.

‘ŞİDDETİN HİÇBİR TÜRLÜSÜ TOLERE EDİLEMEZ’

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir paylaşım yapan Samyeli, şu ifadeleri kullandı:

“Kızım Derin Talu’nun, Emircan Şahin tarafından darp edildiğine dair haber doğrudur. Ailemizi çok derinden sarsan bu olay sonrası bir anne olarak benim için en önemlisi çocuğumun psikolojik ve fiziksel sağlığı. Süreci bu hassasiyetle geçirmeye gayret ediyoruz.

Şiddetin hiçbir türlüsü tolere edilemez. Kadına, çocuğa, herhangi bir canlıya şiddetin karşısında olmak, onunla en kuvvetli şekilde mücadele etmek birey olarak her birimizin sorumluluğu. Şiddeti yok sayıp, tolere edip, halı altına süpürdükçe bir sonraki çocuğumuzun, kardeşimizin hayatını tehlikeye atıyoruz.”

‘GEREKEN BÜTÜN AÇIKLAMALARI BEN YAPACAĞIM’

Samyeli sözlerini, “Emircan Şahin hakkındaki yasal sürecin başlatılması kızım Derin Talu’nun rızasına bağlı bir konu. Ben onun iradesine paralel olarak bunun bizzat takipçisi olacağım. Kamuoyundan ve değerli basın mensubu arkadaşlarımdan bir anne olarak ricam, bu süreci kızımın herhangi bir soru ve yorumla yıpratılmadan geçirmesi. Yıpratılmasın ki, erkekler tarafından şiddete maruz bırakılan ünlü ünsüz bütün kızlarımız, kadınlarımız, basında da ikinci bir mağduriyete uğrama korkusu olmadan haklarını arayabilsinler. Gereken bütün açıklamaları ben yapacağım; anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim” diyerek sonlandırdı.

.

Ne olmuştu?

Defne Samyeli, kızı Derin Talu’nun Emircan Şahin tarafından darp edildiği yönündeki iddiaları doğrulamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Etiler’de konuşan Samyeli, darp iddialarının sorulması üzerine, “Bu konuyla alakalı kesinlikle konuşmak istemiyorum. Haberler doğru diyeyim yeterli” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir