Bitcoin, yine kripto trend listesinin zirvesinde! Bu neye işaret?

Kripto para piyasası yeniden yeşile dönerken, en büyük varlığı olan Bitcoin ( BTC ), hafta boyunca yaklaşık %13 büyüyerek ve günlük kripto trend tablosunda liderliği alarak toparlanmasını hızlandıran güçlerden biri.

Bitcoin, yine kripto trend listesinin zirvesinde! Bu neye işaret?

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, 13 Eylül itibariyle, ilk merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni olan Bitcoin, en trend kripto olarak ortaya çıktı ve 24 saatlik grafiğin ilk 5 sırasında Reef (REEF), Shiba Inu ( SHIB ), PancakeSwap ( CAKE ) ve Ethereum ( ETH ) gibi kirpto para birimleri yer aldı.

13 Eylül’de en çok trend olan kripto para birimleri. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin’e artan ilgi, kripto para biriminin yarılanma etkinliğinin başlangıçta beklenenden daha erken gerçekleşebileceğine dair çevrimiçi sohbet tarafından canlandırıldı. Yarılanmanın, yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen bir kripto bloğu madenciliği ödülünün yarıya indirildiği olay olduğunu hatırlamakta fayda var, bu da bir sonraki yarılanmanın 2024’te gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Söylenti ne zaman başladı?

Bitcoin’in son zamanlarda kaydettiği rekor kıran hash oranı (işlemleri onaylamak ve ağı güvence altına almak için gereken bilgi işlem gücü) sayesinde söylentiler başladı ve bazı insanlar bunu hızlandırılmış yarılanma programı olarak yorumladı.

Bununla birlikte, Bitcoin’in algoritması tasarımı gereği, CoinDesk’in açıkladığı gibi, hash oranındaki bir sıçrama da dahil olmak üzere, bu programın dramatik bir şekilde hızlanmasını engellediği için söylentiler asılsız görünüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.