BBP Genel Lideri Destici: Yapılması planlanan tüm harekatları sonuna kadar destekliyoruz

BBP önderi Mustafa Destici, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Destici, Türkiye’nin terörün tüm ögelerine karşı terörle gayretinin topyekün devam ettiğini söyledi. Şu anda hudutlar içerisinde teröristlere karşı verilen uğraşta büyük muvaffakiyetlerin elde edildiğini belirten Destici, “Terörist sayısı minimize edildi. Bugün ülkemizin her tarafında daha evvel hendekler kazılan ve kendilerince birtakım bölgeler olarak ilan edilen yerlerde huzur, barış, güvenlik var; bütün vatandaşlarımızın itimat içinde özgürce yaşadığı bir ortam var. Bugün Diyarbakır’a, Şırnak’a gittiğimizde bunu görüyoruz. Her noktada görüyoruz. Rabbim devletimize zeval vermesin, kahraman ordumuzu, güvenlik güçlerimizi her daim mansur ve muzaffer eylesin” diye konuştu.

“BU BÖLGE TERÖRİSTLERDEN ARINDIRILACAK”

Destici, “Türkiye’nin güneyinde, Türkiye’yi gaye alan terör hücumlarının devam ettiğini söz ederek, “Irak ve Suriye’de, devlet otoritesinin kelam konusu bölgeye hâkim olamaması ve oluşturulmuş bu otorite boşluğunun, terör örgütlerinin ömür alanı haline dönüştürülmesi nedeniyle, Türkiye, yasal müdafaa hakkını kullanarak, kendisine saldıran terör örgütlerine karşı halkını ve hudutlarını savunuyor. Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Kolu, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı Harekatlarını, koşulsuz, amasız, bütün varlığımızla destekledik ve bizim dışımızdaki kesitlerin, ülkemizin gerçekleştirdiği harekatlara olan dayanağını de bir vatanseverlik ölçeği olarak gördük. Yapılması planlanan tüm harekâtları da sonuna kadar destekliyor, bir zaruret olarak görüyoruz. İnanıyorum ki, hazırlıklar yapıldıktan sonra bu harekât en kısa vakitte başlayacak Tel Rıfat’tan Kamışlı’ya kadar Suriye’nin kuzeyinin tamamı olmak üzere bütün bu bölge teröristlerden arındırılacak. Şu anda Türkiye’de bulunan Suriyeli sığınmacıların kıymetli bir kısmı da teröristlerden arındırılan bölgelere yerleştirilecektir” dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZ MÜSTERİH OLSUNLAR’

Destici, halkın iktisat noktasında bilhassa besin ve enflasyondaki yükseliş karşısında zorluk yaşadıklarını gördüklerini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Son 10 ayda 70’ten fazla vilayete gittim. Çabucak çabucak her gün vatandaşımızın içindeyiz. Vatandaşımızın problemlerini biliyoruz. Elbette ki hükümet bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapıyor. Dünyada bir kriz yaşanıyor. Lakin Türkiye’de bilhassa geliri düşük bölümlerin bu krizden daha fazla etkilenmemesi en azından olağan hayatına devam edebilmesi noktasında atılması gereken adımlar, alınması gereken önlemler noktasında Büyük Birlik Partisi olarak daima yapan, yol gösterici bir siyaset izledik. Bundan sonra da izleyeceğiz. Bu mevzuda vatandaşımızın her kesitinden bize gelen talepleri kamuoyuyla, mecliste milletvekilleri ile ve elbette ki hükümette de ilgilileri ile paylaştık. Pek birçoklarında sonuç aldık. İnşallah pek birçoklarında da sonuç almaya yakın olduğumuzu tabir ediyorum. Yapılan çalışmalar sonucunda düşük maaş alan emeklilerimize ayrıcalıklı bir artış yapılacak. Varsayım ediyorum 500 ile bin TL ortasında bir sayı. Onun üzerine de olağan emeklilerimize yapılan oranda bir artırım daha yapılarak düşük maaş alan emeklilerimizde rahatlatılacak. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ile ilgili, bu mevzuda mağduriyetlerinim giderilmesini isteyen vatandaşlarımızda müsterih olsunlar. Onlarla ilgili çalışmalarda sürdürülüyor. Önümüzdeki yıl başı üzere EYT’lilere de vatandaşlarımıza hoş bir müjde verileceğine de ben inanıyorum. Mağdur bölümlerin mağduriyetinin giderilmesi, zorluk yaşayan bölümlerin rahatlatılması, düşük maaş alan kesitlerin maaşlarının yükseltilmesi noktasında yapılan bütün çalışmaları da destekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.