Araştırma: Bu yıl 15 bin dolar milyoneri Rusya’yı terk edecek

Henley & Partners tarafından yapılan araştırmaya nazaran Ukrayna’ya düzenlenen “özel askeri operasyon” nedeniyle bu yıl 15 bine yakın dolar milyonerinin Rusya’yı terk etmesi bekleniyor. Araştırma için dataları toplayan New World Health analisti Andrew Amoils, “Rusya milyonerlerini kaybediyor” diye konuştu.

Araştırma raporunda, “Son 10 yılda Rusya’dan ayrılmayı tercih eden varlıklı insan sayısı her yıl artış gösteriyor. Bu da ülkede önemli sorunların karar sürdüğüne işaret ediyor. Tarihî açıdan varlıklı kısmın bir ülkeyi terk etmesi çöküş belirtisi olarak yorumlanabilir” sözleri yer aldı.

Türk-Rus sitesinin aktardığına nazaran analistler, ABD ve İngiltere’nin varlıklı Ruslar için eskisi kadar rahat ülkeler olmadığını belirtiyor. Buna nazaran, şubat ayından yıl sonuna kadar milyonerlerin en çok tercih edeceği ülkeler Birleşik Arap Emirlikleri, Malta, Monaco ve Mauritius olacak.

Henley & Partners analistleri, Ukrayna’dan da büyük bir milyoner göçü gerçekleştiğine dikkat çekiyor. Buna nazaran, operasyonun başlangıcından yıl sonuna kadar ülkeden ayrılacak milyoner sayısı 2 bin 800 olarak varsayım edildi. Bir öbür deyişle her 100 milyonerden 42’si ülkeyi terk edecek. Rusya’da ise bu oran 100 milyonerden 15’i biçiminde. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.