Apple iPhone 14 Pro bu özellikler ile ilgi odağı oldu!

Apple’ın merakla beklenen iPhone 14 serisini nihayet duyurmasıyla birlikte, yeni Always On Display özelliğiyle ilgili bazı ilginç detayları ortaya çıkmaya başladı. Şirketin yeni cihazı ile ilgili incelemeler çıktıkça özellikleri ile dikkat çeken iPhone 14 Pro daha fazla ilgi görmeye başladı.

Android akıllı telefonlarda bulunan tipik Her Zaman Açık Ekranlardan farklı olarak, yeni iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in AOD’si biraz farklı. Klasik siyah arka planı görmüyoruz, bunun yerine çok loş bir ekran elde ediyoruz. Ancak, Cupertino merkezli teknoloj devinin bunu bir dizi uygulamaya destek sağlamak için kullandığı anlaşışıyor. Destek derken, iPhone 14 Pro serisindeki AOD’nin Apple TV Remote, Haritalar, Telefon, Sesli Notlar ve daha fazlasıyla çalışabilmesi nedeniyle ek işlevsellik kastediyoruz.

Apple iPhone 14 Pro bu özellikler ile ilgi odağı oldu!

Brian Tong’un incelemesine göre, yeni iPhone Always On Display birden fazla uygulamayla çalışıyor. Örneğin, Harita uygulamasını kullanırken haritanın kendisi gizleniyor ve yalnızca yol tarifleri, varış saati ve kalan mesafe görüntüleniyor. Benzer şekilde, Telefon ve Sesli Notlar uygulamalarının arayüzünün çeşitli bölümleri karartılmış. CNBC’den Sofia Pitt’in bir başka raporu, iPhone 14 Pro serisindeki AOD’nin Kontrol Merkezi’ndeki Apple TV Remote özelliğiyle de çalıştığını duyurdu. Başka bir deyişle, yeni iPhone’unuzun kilidini açmak zorunda kalmadan çoğu şey yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.