Almanya 4 Bin Euro Maaşla Tarihin En Büyük Emekçi Alımını Duyurdu! O Mesleklerden Birine Sahipseniz Bu Fırsatı Kaçırmayın

Yurt dışında yaşamak ve çalışmak isteyenler derin bir araştırmaya koyulurken Almanya’dan herkesi sevindirecek haber geldi .Ülkeler tarafından yayınlanan iş ilanlarını takip eden vatandaşlar aşikâr koşullar dahilinde yurt dışında dudak uçuklatan maaşlarla çalışabilecekler. Türklerin çoğunlukla tercih ettiği ülkeler ortasına yer alan Almanya 1,5 milyon emekçi için duyuru yaptı. 4 bin Euro ile personel alacağını duyuran Almanya’da çalışma koşulları da yayınlandı. İşte Almanya’da 4 bin Euro’ya personel alım kaideleri.

4 BİN EURO MAAŞLA 1,5 MİLYON EMEKÇİ ALINACAK

Çalışacak personel bulmayan ülkeler iş ilanları yayınlamaya başladı. En son 1960 yılında büyük dışardan aldığı emekçi alımıyla dikkatleri üzerine çeken Almanya, 2022 yılında personel alımı için düğmeye bastı. Ekonomik sıçrama yapmayı planlayan Almanya’da 1,5 milyon emekçi alım duyurusu yaptı. Pekala Almanya’da çalışma kriterleri neler? Hangi meslekler kıstasları var? İşte Almanya’da çalışmak isteyenler için merak edilenler

ALMANYA ÇALIŞACAK PERSONEL BULAMIYOR

Son devirlerde işsizlik düzeyinin yüzde 3 civarında olduğu Almanya, çalışacak personel bulmakta zorlanıyor. Bunun için istihdam kapısını aralayan Almanya 1.5 milyon personel alacağını duyurdu. Çeşitli dallar için ilan açan Almanya bu atağı ile iktisatta sıçrayışlar yapmayı planlıyor. 2022 yılında parlak bir yıl geçiren Almanlar, çeşitli kesimlerde yaşanan eleman düşüncesinden şikayetçi. 4 bin Euro’ya personel alacağını duyuran Almanya aradığı meslekleri de açıkladı. Ortalarında bakıcılıktan, garsonluğa kadar vücut ve beyaz yaka mesleklerin olduğu listeye herkes müracaat yapabilecek.

İŞTE ALMANYA’NIN 4 BİN EUROYA ARADIĞI MESLEKLER

Bu mesleklerin en başında 230 bin yuva eğitmeni geliyor.

Bunu 300 bin hemşire ve yaşlı- hasta bakıcı açığı takip ediyor.

Garsonluk da aranan meslekler ortasında.

Su tesisatçılığı alanında da emekçi alımı yapılacak.

Tır sürücülüğü de listede yer alıyor.

ALMANYA PERSONEL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? KAİDELER NELER?

Almanya’nın sunduğu mesleklerden birine sahipseniz öncellikle Almanca bir CV ve ön yazı hazırlamanız gerekiyor. Ve B1 düzeyinde Almanca’ya sahip olmanız gerekli. Bunları karşıladığınızda ilan açılan siteye müracaatınızı yapabilirsiniz. Ya da İşkur Yurtdışı İstihdam ofislerinden müracaatınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.