Alex de Souza, Avai ile yolları ayırdı

Sao Paulo U20 takımında 1.5 sene çalışan ve ardından Brezilya Serie B takımı Avai FC ile anlaşan Alex de Souza, 1 Ocak 2023’te başladığı görevinden 5 ayda ayrıldı. Böylece Alex’in ilk A Takım hocalık kariyeri sadece 18 maç sürdü. Brezilyalı efsane bu karşılaşmalarda 6 galibiyet ve 9 yenilgi aldı.

Sao Paulo U20 takımını çalıştırdıktan sonra ilk A Takım macerası için Brezilya Serie B ekibi Avai’nin başına geçen Alex de Souza, kabusu yaşadı. Brezilya Serie B’nin en pahalı kadrolarından birine sahip olan Alex, 4 maçta 3 puan alarak 20 takımlı ligde 16. sıraya indi.

“ALEX’E YENİ MACERALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUZ”

Avai, teknik direktör Alex de Souza ile yolları ayırdığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada, “Avai Futbol Kulübü, Alex de Souza’nın teknik direktörlük görevinden ayrıldığını bildirir. Bu karar, karşılıklı anlaşma sonucu verilmiştir. Alex ile birlikte yardımcıları Oliveira ve Cavalcanti de kulüpten ayrılmıştır. Kulüp olarak Alex’e yeni maceralarında başarılar diliyoruz.” denildi.

MAÇLARIN YARISINI KAYBETTİ

Alex de Souza, Avai’nin başında 18 maça çıktı. Çiçeği burnunda teknik direktör bu karşılaşmalarda 6 kez kazandı ve 9 kez kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir