Akbank taşınabilir uygulaması çöktü! Akbank’ın dijital servislerine erişilemiyor!

Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank’ın servislerinde tekrar erişim sorunu yaşanıyor. Akbank müşterileri, yaklaşık üç saattir taşınabilir uygulamaya giriş yaptığında aşağıdaki kusur ile karşılaşıyor.

Akbank’ta saatlerdir yaşanan sorun kullanıcılarda büyük paniğe neden oldu. Geçen yıl Akbank servislerine 43 saat erişim sağlanamamıştı. Müşteriler bayram öncesi birebir sorunu yaşayacaklarından tasa duydukları için Twitter’da şirketi şikayet yağmuruna tuttu.

Akbank’a erişim sorunu şu anda Twitter’da gündem oldu. Banka, bu kadar uzun süren erişim sorununa sessiz kalamayarak Twitter’da kullanıcılara karşılık vermeye başladı.

AKBANK: ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Akbank, sorunun çözülmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek şube çalışma saatleri ve EFT süreç mühletinin bugün 17.00’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Geçen yıl Akbank’ta 43 saatlik rekor düzeyde bir kesinti yaşanmıştı. Kelam konusu sistem kesintisinde yalnızca  dijital servisler değil, Akbank’ın ATM’ler dahil tüm sistemleri etkilenmişti. Sorun, Akbank’ın ana bilgisayarına yaptığı güncelleme sırasında karşılaşılan bir yanlıştan kaynaklanıyordu.

Yaşanan kesinti geçen yıl kadar büyük değil. Şu anda Akbank POS’ları, kartları ve bankamatikleri sıkıntısız çalışıyor. Sadece bankanın dijital servislerinde erişim sorunu yaşanıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.