AK Parti’li Dağ’dan 21. yıl bildirisi: Sandıkta yeniden birinci parti olacağız

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Dağ, partisinin 21’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle yarın programın gerçekleştirileceği  Ankara Ticaret Odası (ATO) Fuar ve Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Dağ, AK Parti’nin, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uzun mühlet iktidarda kalmayı başarmış siyasi hareketi olduğunu hatırlatarak, “Aslında bu muvaffakiyet, AK Parti’nin sırf bir siyasi parti olmaktan çok daha fazlası olmasından ileri gelmektedir. AK Parti bir ailedir, bir yuvadır; kuruluş öncesinden bugüne dek geçen müddette her vakit milletin sesine kulak veren ve milletiyle bütünleşen bir partidir. Milletimiz ile kurduğumuz bu bağın yanı sıra her bir teşkilat mensubumuz da AK Parti çatısını, bir yuva olarak görmektedir” dedi.

‘AK PARTİ GÜCÜNÜ BİRLİK VE BERABERLİĞE BORÇLUDUR’

Bu sene kuruluş yıl dönümünü ‘Bir Olduk 21 Olduk’ sloganıyla kutlayacaklarını kaydeden Dağ, “Bu slogan, AK Parti serüveninin net bir gerçeğidir. AK Parti geçmişinden aldığı güçle bugün daha güçlü, daha canlı, daha yeni ve daha genç bir partidir. AK Parti, gücünü ve zorlukların karşısında sağlam bir halde durabilmesini, başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde her kademesiyle birlik ve beraberlik içerisinde olmasına borçludur. Yapılan yeterli işlerde, milletimizin hizmetine sunduğumuz projelerde ve gıptayla bakılan icraatlarımızda daima bir olmanın, istişare kültürünün ve ortak aklın imzası bulunmaktadır. Bu manada AK Parti’yi 20 yıldır milletin teveccühüne mazhar kılan özellik, bir olmayı genetiğine işlemiş olmasıdır” diye konuştu.  

‘SANDIKTA DA YENİDEN BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ’

Dağ, AK Parti’nin 21 senede her seferinde yetkiyi alarak milletle bir ve bütün olduğunu vurgulayarak, “İlk günden bu yana 81 ildeyiz. Olmadığımız tek bir ilçe, belde, mahalle, köy, kasaba yok. Zira kimseyi ayırt etmedik. AK Parti, Türkiye’dir. 21 yıldır milletimizin gönlündeyiz. Gönüllerde biriz, sandıkta da tekrar birinci parti olacağız. Geçmiş seçimlerde bir ve birlikte olarak nasıl birinci parti olduysak, 2023’te de zafer bizim olacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda partimizin 22, 23, 25, 30 ve daha birçok yıllarını kutlarken de AK Parti’nin Hakk’a ve halka hizmet yolundan sapmadığını göğsümüzü gererek söyleyebileceğiz. Partimizin kuruluş yıl dönümünü, sırf yarın gerçekleştireceğimiz etkinliklerle kutlamayacağız. Ülkemizin dört bir yanında, 81 vilayetimizde bugün kurulan AK Noktalar ile vatandaşlarımıza ikramlar dağıtacağız. Bu esnada Cumhurbaşkanımız, Genel Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletimizin her bir ferdi için kaleme aldığı mektubu, vatandaşlarımıza takdim edeceğiz. Bu mektupta Genel Başkanı’mız, AK Parti’nin 20 yıllık iktidarında ortaya koyduğu çalışmaların mahiyetine ve gelecek vizyonuna yer verdi” tabirlerini kullandı.

’11 MİLYON PARTİLİYE BİLDİRİ GÖNDERİLECEK’

​Bugün ayrıyeten parti üyesi yaklaşık 11 milyon kişinin telefonlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir ileti gönderileceğini lisana getiren Dağ, “Yarın programı icra edeceğimiz alanda, Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatından kimi kritik kesitlerin yer aldığı, AK Parti’nin geçmişinde karşılaştığı birtakım maniler ve hayata geçirdiği hizmetlerin anımsatıldığı 2 adet ‘zaman tüneli’ olacak. Kurulacak stantta VR gözlükle, metaverse tekniği ile ziyaretçileri hayata geçirdiğimiz kıymetli projelerin gösterildiği bir gezintiye çıkaracağız. Kurulacak bilgi müsabakası standında, siyasi bahislerde kendine güvenen yarışmacı konuklara birtakım sorular sorulacak ve başarılı olanlara ikram takdimi olacak. Toplumsal medyada ise ‘#BirOlduk21Olduk’ etiketiyle icraatlarımızı, görsellerimizi paylaşacağız. Teşkilatlarımız, milletvekillerimiz ve belediye liderlerimiz bu çalışmaya katılacak. 21’inci yıla özel görüntüler hazırlandı. İnşallah bunları toplumsal medya mecralarından paylaşacağız” dedi.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.