40 timsahın bulunduğu alana düştü, hayatını kaybetti

Kamboçya polisi, ülkenin kuzeyindeki bir timsah yetiştiricisinin beslediği yaklaşık 40 timsahın bulunduğu kapalı alana düştüğünü, hayvanların parçalara ayırdığı adamın hayatını kaybettiğini açıkladı.

BBC’nin aktardığına göre, konuya ilişkin açıklama yapan yerel polis, 72 yaşındaki Luan Nam’ın yumurta bırakan timsahlardan birini kafesinden çıkarmaya çalıştığını, timsahın adamın elindeki sopayı tutarak adamı içeri çektiğini söyledi. Polis şefi Mey Savry, “Diğer timsahlar da ölene kadar adama saldırmaya devam etti” açıklamasında bulundu.

TİMSAH YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİNİN BAŞKANIYDI

Polis şefi Savry, Siem Reap şehri yakınlarında 26 Mayıs Cuma günü yaşanan olay sonrasında timsah yetişticisi Nam’ın vücudunun ısırık izleriyle dolu olduğunu, kollarından birinin ise yerinde olmadığını aktardı. Hayatını kaybeden timsah yetiştiricisinin yerel timsah yetiştiricileri derneğinin başkanı olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Bundan dört yıl önce, 2019 yılında da bölgedeki benzer bir timsah çiftliğinde 2 yaşındaki bir kız çocuk da timsahlar tarafından yenilerek yaşamını yitirmişti. Güneydoğu Asya ülkesi Kamboçya’daki timsah yetiştiricilerinin yumurtaları, derisi ve eti için timsah yetiştirdiği belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir